Święto zmarłych, to czas wspomnień, o tych którzy odeszli. 1 i 2 listopada odwiedzamy groby bliskich, obchodzimy Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki.
Podczas tego czasu, ozdabiamy groby kwiatami, zapalamy znicze oraz modlimy się w intencji zmarłych. Jest to moment zadumy, przemyśleń i refleksji, nie tylko o zmarłych, ale także nad własnym życiem, nad przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. W tym czasie, nie tylko się modlimy za zmarłych, ale także zastanawiamy nad przemijaniem i sensem naszego życia.


Dzieci z Gminnego Żłobka „Promyczek” również pamiętają o zmarłych. Dlatego 31.10.2018r. grupa Starszaków wybrała się na cmentarz, by uczcić pamięć o tych, których już z nami nie ma. Starszaki zapaliły znicz oraz położyły kwiatki pod krzyżem na cmentarzu w Lini. Natomiast grupa Pszczółek i Sówek zajęła się przygotowaniem stroików, które będą mogli zabrać 1 listopada na groby swoich bliskich. Dzieci tego dnia usłyszały o tym jak zachowujemy się na cmentarzu oraz o tradycji jaka wiąże się z Świętem Wszystkich Zmarłych.


Opiekunowie dziękują wszystkim rodzicom za przygotowanie dzieci do wyjścia na cmentarz  - zadbanie o adekwatny strój do pogody.